Mait Kraun • 14. detsember 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Päikeseenergia tootmisvõimsus ületab 100 miljardi gigavati piiri

Päikesepaneelid.  Foto: epa

Päikeseenergia on jõudmas järjekordse verstapostini – globaalselt peaks järgmisel aastal ulatuma päikeseenergia võimsus 100 miljardi gigavatini, selgub IHS Markiti prognoosist.

Hiina valitsus tugev toetus rohelisele energiale aitab ka edaspidi päikesepaneelide nõudlust kasvatada, teatas Londonis tegutsev uuringufirma. Riik on taastuvatest energiaallikatest väga huvitatud ja selle tõttu paigaldatakse Hiinasse pooled maailmas toodetud päikesepaneelidest.

Hiina huvi on samal ajal nii õnnistus kui ka needus. Paneelide arendajatel on raske oma tehaseid teistesse riikidesse ehitada. Lisaks sellele peaksid paneelide hinnad järgmise aasta esimeses pooles kallinema, mis ähvardab arengujärgus päikseparke, ütles IHS Markiti uuringute ja analüüsi direktor Edurne Zoco.

„108 gigavati ületamine on ülemine piir, mida on võimalik saavutada. Ülemaailmne tootmisvõimsus lihtsalt ei võimalda rohkem,“ ütles Zoco. „Mitmetes regioonides võidakse projektid edasi lükata, sest turuhinnad on oodatust kõrgemad.“

USAs on samal ajal takistuseks aga poliitika. President Donald Trump kaalub paneelidele kaubandustõkete kehtestamist – see on lüke, mis muudaks tunduvalt Ühendriikide turgu.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt