Lauri Teder • 11. jaanuar 2018 • 1 min
Jaga lugu:

Nafta hind ületas 70 dollari piiri

Foto: EPA

OPECi tootmispiirangud ja USA naftavarude jätkuv kahanemine viisid Brenti väärtuse üle tüki aja taas 70 dollari piirist kõrgemale, vahendab Bloomberg.

Brenti toornafta futuuride neljapäevane hinnalagi Londoni turul oli 70,23 dollarit barreli kohta. Nõnda kõrge oli see näitaja viimati 4. detsembril 2014.

Naftakauplejad võivad musta kulla kallinemise eest tänada OPECi liikmeid ja nende kokkuleppepartnereid, kelle kehtestatud tootmispiirangud on hakanud viimaks vähendama USA kildanafta tõttu tekkinud tooraine üleküllust. USA naftavarud kahanesid eelmisel nädalal 4,95 miljoni barreli võrra. Tegemist oli juba kaheksanda järjestikuse langusega.

Samal ajal toetavad hinnatõusu ka Iraani ja Venetsueelat valdavad poliitilised pinged, mis kujutavad ohtu sealsele tootmisvõimekusele.

Teisalt ei pruugi jõudsalt tõusnud naftahind OPECile ka tingimata head tuua. Hiljuti väljendas Iraani naftaminister Bijan Namdar Zanganeh muret, et Brenti püsimine 60 dollari piirist kõrgemal võib anda Ühendriikide kildanafta firmadele põhjuse oma tootmismahte suurendada.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt