Mait Kraun • 12. jaanuar 2018 kell 16:55

Euro tõusis kolme aasta tippu

Eurod.  Foto: Postimees/Scanpix

Euroopa aktsiad tõusid ning euro jõudis dollari suhtes viimase kolme aasta kõrgeima tasemeni, sest Saksamaa valitsuskõnelustes toimus läbimurre, vahendab MarketWatch.

Euro kurss tõusis lausa 0,83 protsenti, 1,2135 dollarini, mis on viimase kolme aasta kõrgeim tase. Euroopa aktsiaturge kajastav Stoxx Europe 600 indeks lisas 0,3 protsenti ning jõudis 398,5 punktini.

Nimelt ilmusid uudised, et Angela Merkeli konservatiivne CDU partei on jõudnud Martin Schulzi vasakpoolse SPD-ga esialgse kokkuleppeni koalitsioonikõneluste alustamiseks. Saksamaal toimusid septembris valimised, mille võitis Merkeli partei, aga koalitsiooni pole siiamaani suudetud moodustada.

Uudised viisid euro 1,21 dollari tasemest kõrgemale, mis viimati juhtus 2015. aasta jaanuaris. Tugevam euro survestab aga suuremate eksportijate aktsiaid, mis piiras aktsiaturugude üldist tõusu.

Sellel nädalal on euro dollarisse kallinenud umbes 0,8 protsenti. Neljapäeval ületas euro 1,20 dollari taseme, sest Euroopa Keskpanga kohtumise detailidest selgus, et keskpank võib võtta rahapoliitikas oodatust karmima joone.

Hetkel kuum