Kaspar Allik • 2. veebruar 2018
Jaga lugu:

Daimleri tulemused ei küündinud ootusteni

Ttuleviku kindlustamise kulutused hoiavad Daimleri tegevuskasumi eelmise aasta tasemel.  Foto: EPA

Daimleri tegevuskasum jäi neljandas kvartalis ootustele alla ning suured investeeringud mõjutavad ka selle aasta tegevuskasumit, kirjutab Reuters.

Daimleri tegevuskasum neljandas kvartalis oli 3,47 miljonit,mis eelneva kvartaliga võrreldes ei muutunud. Tulemus jäi alla ka Reutersi analüütikute prognoositud 3,65 miljardile eurole.

Tänavune tegevuskasum peaks prognoosi järgi jääma mulluse tasemele: kasumit hakkavad vähendama kulutused, mille seas on uued tehnoloogiad, nagu elektriautod ja isesõitvad autod.

Daimleri hinnangul avaldab tulemusele negatiivset mõju ka valuuta, osaliselt tugev euro, mis viib kasumist kuni miljard eurot. Lisaks arvestab ettevõte veel 200 miljoni euroga toormaterjalile ning miljardi euroga tuleviku kindlustamise investeeringuteks.

Kuigi autode müük kasvas 4 protsenti, langes müügitulu aasta varasema 10,7 protsendi pealt neljandas kvartalis 9,7 protsendile.

Sarnaste kulutustega maadlevad ka teised autotootjad. Elektri- ning isesõitvate autode tehnoloogia kulud kasvavad, karmistuvad emissioonide regulatsioonid ning konkurents Uberi- ja Google’i-sugustelt ettevõtetelt.

Daimleris läbiviidavate ümberkorralduste käigus saab kolm äristruktuuri eraldi juhtimise. Plaani järgi eraldatakse Mercedes-Benzi autod ja mikrobussid busside ja veoautode tootmisest.

Grupi aastane käive tõusis võrreldes eelmise aastaga 7 protsenti, 164,3 miljardi euroni (2016: 153.3 miljardit). Tegevuskasum tõusis 14 protsenti, 14,7 miljardi euroni (2016: 12,9 miljardit eurot). Autoühikuid müüdi 9 protsenti enam, mis tähendab rekordilist 3,3 miljonit.

Puhaskasum tõusis 24 protsenti, 10,9 miljardi euroni.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas