Äripäev • 6. veebruar 2018 kell 14:29

Mis täna börsidel toimus?

New Yorgi börs  Foto: Reuters/Scanpix

Langusest polnud täna kellelgi pääsu, kuid peale Aasia sügavat miinust möödusid kauplemistunnid Euroopas vaat et rahulikult.

Aasia

USAst alguse saanud turugude langus kandus üle Aasia börsidele ja tabas valusalt kõiki suuremaid turge: Nikkei 225 indeks kukkus 4,7, Hongkongi Hang Sengi indeks 5,1, Shanghai komposiitindeks 3,3, India Sensex 1,6 protsenti.

Euroopa

Suurematel Euroopa turgudel süvenes langus ning börsid jõudsid viimase poole aasta madalaimale tasemele. Kuigi päev algas ligi kolmeprotsendise miinusega, siis õhtuks jõudsid turud sulguda ligikaudu pooleteiseprotsendise kaotusega. Stoxx 50 aktsiatest oli pea kõik punased, nappi plussi jõudsid vaid Novo Nordiski ja Glencore´i aktsia. Hinnakõikumised ajasid Stoxxi volatiilsusindeksi lakke – näit jõudis vahepeal 2001. aasta USA terrorirünnakuaegsele tasemele. Ka S&P 500 jälgiv nn hirmuindeks VIX tõusis ligi 180 protsenti, 50 punkti lähistele, kuid USA börside avamise ajaks oli kõikumine järele andnud ja VIX taas 25 punkti juures.

USA

Kuigi USA indeksifutuurid pendeldasid päeva jooksul ägedalt plussi ja miinuse vahel, siis kauplemispäeva alguseks said investorid väikse tüki enesekindlusest tagasi. Nasdaqi komposiitindeks tõusis 0,02 protsenti, samal ajal kui Dow oli 0,6 protsendise miinusega 24240 punkti peal ning S&P 500 0,4protsendise miinusega 2636 punkti peal.

Teised varaklassid:

Kuld

Aktsiaturgude nõrgenemise ajal hoo sisse saanud kulla hind langes õhtuks pisut ja jõudis 1334 dollarile untsi eest.

Nafta

Lisaks aktsiatele on viimastel päevadel languses olnud ka nafta hind, mis vahepeal nõrgalt dollarilt turgutust sai. WTI toornafta barrel kukkus 64 ja Brenti toornafta barreli hind õhtuks 67 dollari juurde.

Bitcoin

Regulatsioonihirmus värisev krüptorahaturg pidi taas valusaid kaotusi vastu võtma. Bitcoin on viimase seitsme päevaga kaotanud lisaks kolmandiku oma väärtusest ja kaupleb 7000 dollari juures. Ethereum kukkus nädalaga samuti 37 protsenti, 576-le, ja Ripple lausa 43 protsenti 0,57 dollarile.

Hetkel kuum