Äripäev • 6. veebruar • 1 min
Jaga lugu:

Swedbanki aastane puhaskasum langes

Balti regiooni puhaskasum tõusis.
Balti regiooni puhaskasum tõusis.  Foto: EPA

Balti regiooni puhaskasum tõusis 9 protsendi jagu, kuid kogu grupi puhaskasum langes 1 protsendi võrra, selgub börsiteatest.

Balti regiooni aastane käive kasvas 9 protsenti 7,4 miljardi Rootsi krooni peale ning ärikasum tõusis 13 protsendi jagu, 4,8 miljardile kroonile. Puhaskasum tõusis 4 miljardile kroonile, mis tegi aastaseks tõusuks 9 protsenti.

Balti turul kasvas laenumaht 4 protsenti ning hoiuste maht 6 protsenti.

Balti regiooni aastane puhaskasum kasvas 9 protsendi jagu, 4 miljardile Rootsi kroonile.

Rootsi ja Balti riigid on Swedbanki juhi Birgitte Bonneseni sõnul maailmamajanduse kasvust kasu lõiganud ekspordi tugevnemise toel. See on ühtlasi vähendanud töötust ning suurendanud raha hulka.

Kogu Swedbank grupi aastane käive kasvas 4 protsenti, 42,4 miljardile Rootsi kroonile. Protsendi võrra rohkem ehk 5 protsenti kasvasid kogukulud ning ärikasum kerkis aastases võrdluses 3 protsenti, 24,5 miljardile kroonile.

Suurenenud maksukulu vähendas grupi puhaskasumit 1 protsendi võrra, 19,4 miljardi krooni peale. Kasum aktsia kohta langes 17,5 kroonilt 17,30 krooni peale.

Rootsis ja Balti riikides kasvas kodulaenude hulk, ettevõtete laenu maht püsis aga stabiilne ning keskenduti laenude tulususele.

Konkurentsivõime säilitamiseks kavatseb Swedbank investeeringute hulka suurendada ning laiendada pangateenuste automatiseerimist.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt