Kristjan Pruul • 16. veebruar 2018
Jaga lugu:

Euroopa suurfirmad, millele nähakse musta tulevikku

Ray Dalio, riskifondi Bridgewater juht.  Foto: Reuters

Maailma üks suurimaid riskifonde Bridgewater on lühikeseks müünud mitme Euroopa suurfirma aktsiaid ühtekokku 22 miljardi dollari eest.

Reutersi koostatud andmetest selgub, et 160 miljardi eurost portfelli juhtiv Bridgewater on panustanud tugevalt suurettevõtete vastu, mille käive tuleb suuremalt jaolt Euroopast väljaspoolt.

Nende hulka kuulub näiteks tarbekaupade kontsern Unilever, Prantsuse energiakompanii Total, ravimitootja Sanofi, lennukitootja Airbus ja Siemens, ühtekokku leiab nimekirjast pea 60 nime, mille suhtes on panuseid tehtud 17 miljonist kuni miljardi euroni.

Financial Times kirjutab, et paljud avalikuks tulnud lühikesed positsioonid järgivad Euro Stoxx 50 indeksit, mis võiks anda märku, et ettevõtteid ei ole valitud välja nende endi tegevuse eripärade tõttu.

Reutersiga kõnelenud börsikauplejad ja analüütikud arvasid, et Bridgewateri spekulatsioon ootab, kas kogu börsi tabavat langust või siis laiemat makromajanduslikku muutust, mis võiks tabada ettevõtteid, mille suurem osa käibest tekib USAs.

Reutersi andmetest ei selgu, millal Bridgewater aktsiad lühikeseks müüs, kuid paljudel juhtudel on tegemist paari viimase nädala jooksul toimunud tehingutega. Bridgewater ise ei ole oma taktikat soostunud kommenteerima.

Jaga lugu:
Hetkel kuum