Lauri Teder • 1. märts 2018 • 1 min
Jaga lugu:

Aktiivsed fondid jäid 2017. aastal taas passiivsetele alla

Foto: EPA

Uuringuportaali Morningstar andmetel olid USA aktiivselt juhitud investeerimisfondid mullu tunduvalt edukamad kui 2016. aastal, ent jäid indeksfondidele siiski silmnähtavalt alla.

3600 rahastut hõlmava uuringu kohaselt jäid aktiivselt juhitud investeerimisfondid ja börsil kaubeldavad fondid oma passiivsetele konkurentidele alla 57% analüüsitud juhtudest. Samas võisid aktiivsete fondide juhid ka rõõmustada, sest 2016. aastal oli turu keskmist ületavate aktsianoppijate osakaal pelgalt 23%.

USA aktsiaturu vähese volatiilsuse ja kõrge hinnastatuse tõttu olid eelmisel aastal edukad peamiselt need aktiivsed fondid, mis paigutasid raha Ühendriikide väikefirmadesse ja tärkavatele turgudele.

Uuringu autorid Ben Johnson ja Alex Bryan rõhutasid, et lühiajalise soorituse paranemisest hoolimata räägivad aktiivsete fondide kahjuks eelkõige nende kõrged tasud, mis muudavad hea tulemuse pikaajalise hoidmise veelgi raskemaks. Seepärast peaksid investorid nende hinnangul eelistama madalate tasudega passiivseid fonde.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt