Lauri Teder • 2. märts 2018
Jaga lugu:

Börs: mõõdukas toibumine nädalat ei päästnud

Foto: EPA

Reedel rahunesid USA aktsiaturud veidi, kuid nädala lõikes jäid indeksid tollimaksude ja kaubandussõja kartuses siiski miinusesse.

Dow Jonesi indeks vähenes 0,29%, 24 538 punktini. Nasdaq Composite kerkis 1,08%, 7257 punkti tasemele. S&P 500 taastus 0,51% ja jõudis tagasi 2691 punktile. Nädala kokkuvõttes langesid Nasdaq ja S&P 500 sellegipoolest 1,08% ja 2,04%.

Hoolimata börsipaanika vaibumisest ei saabunud reedel tegelikult ühtegi teadet, mis oleks andnud märku ülemaailmsete kaubandussuhete taastumisest. President Trump leidis Twitteri säutsus lausa, et kaubandussõjad on "head ja lihtsasti võidetavad". Euroopa Liit lubas esitada Maailma Kaubandusorganisatsioonile ettepaneku vastumeetmete kehtestamiseks.

Teine tegur, mis kauplejaid sel nädalal närviliseks muutis, oli USA föderaalreservi uue juhi Jerome Powelli teisipäeval ja neljapäeval toimunud kohtumine kongressi esindajatega. Oma ettekannetes andis Powell märku, et keskpank on valmis intressimäärasid tänavu ka neli korda tõstma, kui inflatsioon selleks põhjust annab.

Reedel jätkasid langust teraselembeste tööstusfirmade aktsiad - teiste seas vajusid näiteks Caterpillar (-2,56%), Boeing (-1,44%) ja General Motors (-0,95%).

Kiirtoidukett McDonald's (-4,77%) pidi samuti leppima kaotusega, sest RBC analüütikud viisid ettevõtte hinnasihi 190 dollarilt 170 dollarile, leides, et McDonald'si uued odavmenüüd pole keti tulemusi parandanud.

Jaga lugu:
Hetkel kuum