Mait Kraun • 5. märts 2018 kell 11:18

Eelmise aasta parim riskifond kaotas hunniku raha

Graafikud.  Foto: Shutterstock

Eelmisel aastal üle 50protsendilist tootlust teeninud PruLevi globaalne makro-riskifond kaotas veebruaris sellest kolmandiku. Volatiilsus saabus fondi jaoks ootamatult, kirjutab Bloomberg.

Fond, mis oli enam kui 100 miljoni dollari suuruste makrofondide seas mullu maailma parim, kaotas veebruaris kokku 16 protsenti. Seda peamiselt aktsiatele tehtud panustega, selgub Bloombergi käsutusse jõudnud uudiskirjast.

Turgudele naasis veebruari alguses volatiilsus, sest USA tööturu olukord paranes ning inflatsiooniootused kasvasid järsult. Lisaks sellele kaalub Föderaalreserv intresside kiiremat tõstmist.

„Vaatamata sellele, et fond valmistus vältimatuks korrektsiooniks, tuli veebruari alguse langus siiski üllatusena. Seda eriti tehnilist pilti vaadates,“ teatas PruLev kirjas. „Fond investeeringud tehakse fundamentaalnäitajate alusel ja selle tõttu saime ka tagasilöögi.“

Ka teistel riskifondidel läks veebruaris kehvasti. David Einhorni peamine riskifond Greenlight Capital kukkus 6,2 protsenti. Tänavu on fond kaotanud juba 12,3 protsenti väärtusest.

PruLevi kukkumine on aga eriti märgatav, sest fond on suutnud kaks aastat väga kõrget tootlust näidata. Tunamullu saavutati 34 protsenti ja mullu 52 protsenti tootlust.

Hetkel kuum