Lauri Teder • 12. märts 2018 • 2 min
Jaga lugu:

Börs: tööstus langes, tehnoloogia tõusis

Foto: EPA

Uue nädala alguses tajusid USA tööstusettevõtted selgelt rahvusvahelisi kaubanduspingeid ning vedasid indekseid madalamale. Vastukaalu pakkus tööstusele aga tehnoloogiasektor, mis on pärast veebruarikuist pausi jälle kindlal sammul tõusma hakanud.

Dow Jonesi tööstuskeskmine kahanes 0,62%, 25 178 punktini, kusjuures indeksi nõnda suures languses võib enamjaolt süüdistada lennukitootjat Boeingut (-2,91%). S&P 500 vajus 0,13% madalamale, 2783 punkti tasemele. Suure tehnoloogiaaktsiate osakaaluga Nasdaq Composite püsis aga pea terve päeva plussis ning lõpetas 7588 punktil, reedest 0,36% kõrgemal. Muuhulgas saavutas Nasdaq sellega ka oma teise järjestikuse rekordi.

Imporditariifide mõjul kallinev teras ning Ühendriikide kaubanduspartnerite võimalik vastutariifid muutsid päeva raskeks näiteks masinatootja Caterpillari (-2,37%) ning sõja- ja lennumasinate valmistaja United Technologiesi (-1,92%) aktsiatele. Tööstusvaldkonna indeks (XLI) vähenes 1,24%.

Vaatamata tehnoloogiasektori üldisele tugevusele pidi valdkonna esiviisikusse kuuluv Netflix (-3,06%) sedapuhku leppima valusa kaotusega. Languse põhjuseks oli tuntud tühimüüja Andrew Lefti ootamatu pealetung. Nimelt leidis Left oma investeerimisportaali Citron Research Twitteri kontol, et Netflixi suured kulutused filmitootmises ei ole jätkusuutlikud, ning ennustas, et ettevõtte aktsia võib lühikeseks müügi abiga peagi taas 300 dollarile jõuda (Netflixi väärtpaberi praegune hind on 321 dollarit).

Muljetavaldava tulemuse tegi esmaspäeval aga kiibitootja Micron (+8,8%), reageerides Jaapani finantskontserni Nomura analüütiku uuele hinnasihile, mis seadis ettevõtte aktsia oodatava turuväärtuse praegusest börsihinnast pea poole kõrgemale, 100 dollarile.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt