Mait Kraun • 15. märts 2018 • 1 min
Jaga lugu:

Allianz: bitcoini väärtus peaks olema null

Seebimullid  Foto: Shutterstock

Finantsteenuste firma Allianz avaldas raporti, kus öeldi, et valuuta vastab kõigile tüüpilistele varamulli kriteeritumitele, vahendab MarketWatch.

„Hüperboolne hinnakasv alates 2009. aasta algusest on olnud väga palju mulli loomusega,“ kirjutas Allianzi globaalse majanduse ja strateegia juht Stefan Hofrichter. „Me võrdlesime seda teiste varamullidega ning see ületab vabalt 90ndate tehnoloogiamulli ja Jaapani 80ndate varamulli.“

Vajalike regulatsioonide puudumine, uute toodete turuletulek, kauplemismahtude järsk kasv ning kriminaalide huvi on vaid mõned kriteeriumid, mis paigutavad bitcoini mulli kategooriasse (vt allpool olevat graafikut).

 

Varamullid läbi aegade.  Foto: Allianz

„Meie arvates peaks bitcoini sisemine väärtus olema null. Bitcoin ei paku sulle midagi. Võrdluseks võib tuua, et riigivõlakirjad ja aktsiad on sinu omanduses ja sul on teatud õigused. Bitcoiniga sa ei saa midagi. See ei paku ka rahavoogu,“ nentis ta.

Nagu ka mitmed teised analüütikud, ütles Hofrichter, et bitcoini taga oleval plokiahela tehnoloogial on suur potentsiaal. Eriti finantssektoris, kus ettevõtted püüavad ülekandetasusid vähendada.

„See on üldiselt kõigi valuutadega nii. See ei kehti ainult bitcoini puhul. Varahaldusfirmana nägime, et bitcoin on lihtsalt praegu kõige huvitavam,“ nentis Hofrichter.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt