Mait Kraun • 5. aprill 2018 kell 7:03

Aasia turud taastuvad

Börsimaaklerid rõõmustavad aktsiate tõusu üle.  Foto: epa

Aasia-Okeaania aktsiaturud hakkasid täna võimsalt tõusma, sest USA ja Hiina on läbirääkimistele avatud. See vähendas investorite hinnangul kaubandussõja ohtu, vahendab MarketWatch.

Jaapani ja Singapuri aktsiad tõusid 1,8 protsenti, Lõuna-Korea turg lisas 1,4 protsenti. Mandri-Hiina, Hongkongi ja Taiwani turud olid pühade tõttu suletud.

Turgude meeleolud muutusid eile hilisõhtul drastiliselt – kui päeva alguses oli USA aktsiaturg vahepeal 2 protsendiga miinuses, siis õhtuks olid nii Dow Jones kui ka S&P 500 kerkinud umbes ühe protsendi. Investorid loodavad, et Hiina ja USA jõuavad kaubanduses kokkuleppele.

Päeva lõpus toimunud tõus pani ka dollari kallinema, võlakirjade ja kulla hind aga langes.

„Hiina vastumeetmed tekitasid Euroopa kauplejates paanikat,“ ütles CMC Marketsi strateeg Michael McCarthy. „Päeva lõpus asendusid need hirmud optimismiga, et lõpuks jõutakse kokkuleppele.“

Hiina vastumeetmete kohaselt kehtestatakse teatud USA eksportkaupadele 25protsendiline imporditariif. Sinna hulka kuuluvad ka lennukid, autod ja sojaoad. Kokku läheks tariifide alla 50 miljardi dollari eest kaupu.

Jaapani Nikkei indeks lisas telekomide abiga 1,5 protsenti. Hästi läks ka ravimifirmadel ja pankadel. Lõuna-Korea Kospi lisas 1,2 protsenti, millele aitas suuresti kaasa Samsungi 3,9protsendiline tõus.

Hetkel kuum