Rait Kondor • 9. aprill 2018
Jaga lugu:

Turud tõusevad pärast eelmise nädala langust

Foto: EPA

Aktsiaturud tõusevad nii Euroopas kui USA-s peale eelmise nädala USA aktsiaturu 1,4% suurust langust. Kell 18 on Euroopa suurfirmade aktsia Euro Stoxx 50 0,1% tõusnud ning USA S&P 500 indeks on 1,1% plussis. Venemaa aktsiaid raputavad sanktsioonid.

Kui eelmise nädala aktsiaturgude languse peamiseks põhjuseks olid USA-Hiina kaubandussõja võimalik algus, siis käesoleval nädalal oodatakse huviga Hiina presidendi Xi Jinpingi kõnet, mille ta peab teisipäeval Boao majandusfoorumil. Xi-lt oodatakse tugevat hoiatust täieliku kaubandussõja puhkemise tagajärgede osas, vahendab Bloombergi uudisteagentuur.

„Turud soovivad nüüd lootusrikkalt näha teatud liiki läbirääkimiste algust hiinlaste ja ameeriklaste vahel. Pole kellegi huvides minna täieliku kaubandussõjani,“ ütles Bank of America globaalse varade valiku ja Euroopa aktsiastrateegia juht James Barty Bloombergi televisioonile.

Samal ajal Venemaa aktsiaturu liikumist kajastav RTS indeks on täna 11,4% miinuses pärast seda, kui USA seadis sanktsioonid Venemaa suurärimeestele ja valitsusametnikele.

 

Jaga lugu:
Hetkel kuum