Investorid asusid Venemaal ostukohti kasutama

10. aprill 2018, 16:30
Venemaa trikoloor
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20180410/BORS/180419954/AR/0/AR-180419954.jpg
Ainult tellijale

Eile USA sanktsioonide tõttu Vene börsidele saabunud paanika on tänasel börsipäeval vaibunud ning investorid ostsid peamised indeksid taas plussi.

Nii oli Moskva börsiindeks MICEX pärastlõunal kella 16 seisuga kerkinud 3,15 protsenti. Tõsi, börsiindeks RTS oli seejuures võrreldes eilsega taas oma väärtusest 0,51 protsenti kaotanud.

USA sanktsioonide tõttu eile enim kannatada saanud Oleg Deripaskaga seotud ettevõtted olid täna samuti plussis. Nii Kerkis EN+ Groupi aktsia 1,53 protsendi võrra 497,5 rublani ning Rusali väärtpaber kauples kõrgemal 3,33 protsendi võrra. Viimase väärtuseks on hetkel 23,3 rubla.

Rubla nõrgeneb

Optsioonikauplejate tehingute põhjal järeldavad aga Bloombergi küsitletud analüütikud, et teatav langus seisab ees veel vähemalt rubla kursi puhul. Seda tõukavad tagant eelkõige üldised makromajanduslikud näitajad, nagu kasvav inflatsioon, vähenenud tarbimine ning intressimäärade tõus.

Kartused peegeldusid ka täna valuutaturul, kus rubla nõrgenes dollari suhtes 3,3 protsendi võrra. Hetkel saab ühe dollari eest osta 62,62 Venemaa rubla.

Sanktsioonidest võidavad aga tõenäoliselt kõige rohkem Vene põllumajandusettevõtted, kellele on nõrgenev rubla kasulik. „Nõrk rubla võib tõsta suhkru, teravilja ning sealiha hinda ning see annaks kindlasti põllumajandusele uue hingamise,“ leidis BCS Global Marketsi analüütik Vjatšeslav Smoljaninov.

Kõige rohkem kaotavad aga näiteks võlakirjad ning nendest tootlust lootvad investorid.

Ajutine paanika

Kremli pressiesindaja Dmitri Peškov ütles CNBC-le, et eilne langus oligi eelkõige ajutine paanika ning juhitud investorite hetkeemotsioonidest. Sellegipoolest ei välistanud ta turgudel teatava korrektsiooni tekkimist. „On ilmselge, et turgudel on märgata negatiivset trendi,“ tõdes ta. „Samas peame endale aru andma, et kuigi osaliselt on tegemist üldise turutrendiga, siis suur osa langusest oli põhjustatud investorite emotsionaalsest seisundist,“ viitas ta USA sanktsioonide mõjudele.

Ka Smoljaninovi sõnul lahkusid osad investorid sanktsiooniuudiste peale teatud ettevõtetest ilma igasuguse muu põhjuseta. „Ros Agro on üks ettevõte, mille aktsia sai ilma põhjuseta karistada,“ tõi ta näite põllumajandusettevõttest, kes võib tulevikus eriti rubla nõrgenemise taustal taas oma turuväärtust kasvatama asuda.

Smoljaninovi näidet kinnitab ka Moskva börs, kus Ros Agro turuväärtus kerkis täna 3,56 protsenti ning hetkel saab ühe põllumajandusettevõtte aktsia soetada 610,5 rubla eest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. April 2018, 16:06

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing