Rait Kondor • 16. aprill 2018 kell 20:21

Börs: Süüria ründamise järel USA aktsiaturg tõusis

Foto: Juan Carlos Ulate/Scanpix

Täna USA aktsiaturg tõusis 0,8%, sest laupäeval tehtud pommirünnakud Süüria vastu tõid ajutiselt pingete leevendust, sest see tõotas jääda ühekordseks sammuks.

Eelmise nädala reedel läksid aktsiaturud langusesse just Süüria rünnakute ja sellele järgneda võivate sündmuste kartuses. USA peamine aktsiaindeks S&P 500 tõusis täna 0,81% ning Nasdaqi aktsiaindeks tõusis 0,7%. S&P 500 indeks tõusis jooksva aasta arvestuses taas plusspoolele, kus ta oli viimati 21. märtsil.

Suurematest ettevõtetest tõusis kõige rohkem transpordiettevõtte JB Hunt, mille aktsia kerkis ettevõtte heade tulemuste toel 6,2%. Tugevat tõusu tegid ka ravimite hulgimüüjad ja apteegiketid, kuna CNBC-s tuli välja uudis, et Amazon on oma ravimite jaemüügiturule laienemise plaani riiulile pannud. Selle asemel keskendutakse meditsiiniseadmete müügile haiglatele ja väiksematele kliinikutele. CNBC allika sõnul ei suutnud Amazon haiglaid ümber veenda oma tavapärase ravimite sisseostuprotsessi muutmiseks. Amazon seda uudist kommenteerida ei soovinud.

Ravimite hulgimüüjate McKessoni, AmerisourceBergeni ja Cardinal Healthi aktsiad tõusid kaks kuni kolm protsenti, samal ajal kui apteegiketi CVS Healthi ja Walgreen Boots Alliance’i aktsiad kerkisid üle nelja protsendi. Amazon.com-i aktsia kerkis 0,8%.

Suur langeja oli Acacia Communications, mille aktsia langes 36% peale seda, kui USA valitsus keelas USA ettevõtetel Hiina telefonitootjale ZTE-le järgmise seitsme aasta jooksul seadmeid tarnida. Acacia Communications sai eelmisel aastal 30% oma müügitulust ZTE-lt.

Homme tuleb enne turu avanemist kvartalitulemustega välja ravimite ja hügieenitarvete tootja Johnson&Johnson ning hilisõhtul peale turu sulgemist tehnoloogiaettevõte IBM.

Hetkel kuum