Rait Kondor • 16. aprill 2018 • 1 min
Jaga lugu:

USA jaekaupluste müük märtsis paranes

Foto: Scanpix

USA tarbijad taastasid märtsis oma tugeva ostuhuvi pärast kolm kuud toimunud jaekaupluste müügi langust. USA kaubandusministeerium andis täna teada, et jaemüük kasvas märtsis eelmise kuuga võrreldes 0,6%, mis on suurim kuine kasv pärast eelmise aasta novembrit, vahendab Associated Press.

Autode müük kasvas märtsis veebruariga võrreldes 2%, mis on kiireim kasv viimase kuue kuu jooksul. Jaemüük oli jaanuaris ja veebruaris alla läinud, sest tarbijad kärpisid oma oste pärast pühadeaega.

E-kaubandus kasvas märtsis kuuga 0,8%, kasvades aastaga peaaegu kümme protsenti. Internetikaubanduse kasvutempo on üle kahe korra kiirem, kui jaekaubanduse müük kokku, mis on kasvanud aastaga 4,5%.

Jaekaupluste müük annab ligikaudu ühe kolmandiku tarbijakulutustest, ülejäänud kaks kolmandikku tuleb kulutustest teenustele.

Aasta esimese kolme kuu kokkuvõttes kasvas jaekaupluste müük vaid 0,2% eelmise aasta viimase kvartaliga võrreldes. Eelmise aasta viimases kvartalis oli jaekaupluste müügi kasv lausa 4%, näidates viimase kolme aasta tugevamat kasvu. millal see kasvunäitaja oli 4%.

Majandusanalüütikud prognoosivad, et praegune tugev tarbijate kindlustunne, püsiv töökohtade arvu kasv ning maksukärbete mõju kannustavad järgmistel kuudel kiiret tarbimise kasvu.

USA majanduskasv tuleb käesoleva aasta esimeses kvartalis analüütikute prognooside kohaselt alla 2%, samas kui teises kvartalis oodatakse juba üle 3% suurust kasvu. Eelmise aasta viimases kvartalis oli USA sisemajanduse kogutoodangu  aastane kasvutempo 2,9%.

 

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt