Lauri Teder • 23 aprill 2018

USA andis Vene alumiiniumihiiule armuaega

Alumiinium  Foto: EPA

Esmaspäeval pikendas Valge Maja Vene alumiiniumitootjale United Company RUSAL kehtestatavate sanktsioonide jõustumise tähtaega, andes ettevõttele seeläbi võimaluse oma varudest vabaneda, kirjutab Reuters.

RUSALi väärtpaber sööstis Valge Maja teate järel järsult ülespoole ning lõpetas kauplemispäeva Moskva börsil lausa 17,65% kõrgemal. Kuna ajapikendus annab firmale võimaluse oma metallivarusid taas kiirelt vähendama hakata, tõi uudis kaasa ka alumiiniumi äkilise odavnemise - Londoni metallibörsil kukkus tooraine hind 8% madalamale.

USA rahandusministeeriumi otsuse kohaselt lükkub Vene kontserni vastu kehtestatud sanktsioonide jõustumine 5. juunilt 23. oktoobrile. Rahandusminister Steven Mnuchin selgitas otsust kommenteerides, et RUSALile kehtestatud sanktsioonide põhjuseks on firma seos Putini lähikondlase, oligarhi Oleg Deripaskaga, kuid samas ei soovi Ühendriikide valitsus karistada RUSAList ja selle tütarettevõtteist sõltuvaid tavainimesi. Seetõttu anti valitsuse avalduses anti ka märku, et alumiiniumitootja võib surve alt sootuks pääseda, kui Deripaska oma osalusest loobub.

Hetkel kuum