Äripäev • 27. aprill 2018 • 1 min
Jaga lugu:

Tallinna Vee ajaloo kehvim dividend

Foto: Andras Kralla

Täna teatas Tallinna Vesi, et plaanib dividendina välja maksta 0,36 eurot aktsia kohta, mis on viimase kümnendi kõige nirum summa.

Lõpliku otsuse dividendi kohta peavad tegema Tallinna Vee aktsionärid 31. mai koosolekul.

Praegu on Tallinna Veel jaotamata kasumit 47,8 miljonit eurot, millest eelmise aasta puhaskasum moodustab 7,2 miljonit. Samas suurusjärgus tuleb ka tänavune dividendimakse.

Tallinna Vett sundis dividendi allapoole korrigeerima riigikohtus konkurentsiametilt saadud kaotus. Ettevõte, mis tavaliselt on hiilanud dividenditootlusega ning mis ka sügaval kriisiajal kuninglikku dividendi maksis, on tänast hinnataset (10,95 eurot aktsia kohta ennelõunal) arvesse võttes saanud dividenditootluseks napilt 3 protsenti.

Tallinna Vee aktsia reageeris majandustulemuste- ja dividenditeatele langusega. Varasel pärastlõunal oli väärtpaber odavnenud 2,7 protsenti 10,75 eurole.

Tallinna Vee aktsiakapital koosneb 20 miljonist A-aktsiast ja ühest eelisaktsiast ehk B-aktsiast. Viimase omanikule plaanitakse maksta 600 eurot aktsia kohta.

Dividendid makstakse aktsionäridele välja 26. juunil ning dividendiõiguslike väärtpaberiomanike nimekiri fikseeritakse 13. juuni südaööks.

Tallinna Vesi ootab endiselt rahvusvahelise arbitraažikohtu otsust selle kohta, kas investorite huve on kahjustatud ja kas kahju tuleks kompenseerida.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt