Lauri Teder • 8. mai 2018 • 2 min
Jaga lugu:

Börs: Trump turge ei ehmatanud

President Trump 8. mail Valges Majas  Foto: EPA

Teisipäeval püsisid USA börsid kerges languses ning võtsid president Trumpi otsuse Iraani tuumaleppest väljuda vastu tagasihoidliku tõusuga, toetudes energeetikasektori kasvule.

Dow Jonesi tööstuskeskmine lõpetas päeva õhkõrnas, 0,01-protsendises plussis, 24 360 punktil. Nasdaq Composite suutis samuti rohelisse jõuda, kerkides 0,02%, 7266 punktini. S&P 500 kaotas 0,03% ning peatus 2671 punkti tasemel.

Teisipäeva õhtul teatas president Trump, et Ameerika Ühendriigid väljuvad Iraani tuumaleppest ning kehtestavad islamiriigile mõne kuu pärast taas sanktsioonid. Naftakauplejad arvestasid otsusega juba esmaspäeval, viies WTI barrelihinna üle 70 dollari piiri ja püstitades sellega viimase 3,5 aasta rekordi.

Teisipäeval ei suutnud toornafta aga enam tolle taseme peal püsida. Mõnede analüütikute väitel on tänase languse põhjuseks kauplejate arvamus, et Iraan võib püüda oma naftavarusid enne sanktsioonide jõustumist kiiruga vähendada ning tuua sellega kaasa musta kulla ajutise ülekülluse maailmaturul. USA energeetikafirmad olid Trumpi esinemise järel hulga edukamad: enim kerkisid Marathon Oil (+3,39%) ja Devon Energy (+2,98%). Sektori indeks (GSPE) tõusis kokkuvõttes 0,78%.

Energeetika kannul nihkusid teisipäeval ülespoole ka tööstus-, tehnoloogia- ja finantsettevõtted. Suurima languse elasid läbi kommunaalteenuste pakkujad ja telekomifirmad. Viimase sektori kibeda kukkumise põhjustasid sateliittelevisiooni pakkuja DISH Network (-12,06%), mis vaevleb klientide kahjunõuete ning üldiste kasvuraskuste käes, ning tele-, filmi- ja kaabeltelevisiooni kontsern Comcast (-5,56%), mis valmistub esitama investeerimispankade abil 60 miljardi dollarise pakkumise mitmete 21st Century Foxi varade ostmiseks.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt