Äripäev • 10 mai 2018

Arco Vara kahjum vähenes

Arco Vara  Foto: Raul Mee

Kontserni esimese kvartali käive kasvas 34 protsenti, 2,1 miljoni euroni. Puhaskahjumiks kujunes 0,1 miljonit eurot.

Arco Vara juhataja Tarmo Silla sõnul on aasta esimene kolmandik justkui ettevalmistus neljandaks kvartaliks, mil valmib Iztok Parkside projekt ning korterite müümine ja „olulise kasumi teenimine“.

Puhaskahjum vähenes mulluse 0,3 miljoni euro pealt 0,1 miljonile eurole lõppenud kvartalis. Kahjumiks aktsia kohta kujunes 0,01 eurot. Ärikasum oli lõppenud kvartalis 0,1 miljonit.

„Võrreldes näiteks 2017. aasta esimese kvartaliga, on sel aastal teenuste müügist saadud tulu kasvanud Eestis ja Bulgaarias kokku 26%. Renditulu Madrid Blvd hoone kaubandus- ja äripindadelt on kasvanud 35%. Kontsern on ärikasumis ka selliste väikeste mahtude juures ning kvartali väike netokahjum tekkis intressikulude tõttu. Raha oleme sisse laenanud ja intresse maksame selleks, et arendada korraga nii Iztokis, Kodulahes kui Lozenis, kusjuures 140 uue korteri ja äripinna ehitus käib alates maikuust kahes kohas korraga. Arenduse tulemused hakkavad saabuma selle aasta neljandas kvartalis,“ kommenteeris Sild.

Ettevalmistusperioodil teenitakse Silla sõnul umbes 2 miljonit eurot kvartalis, millest pool tuleb teenuste müügist või rendituluna ning teine pool pisikeseks kahanenud laovaru müügist.

Järgmiseks finantseesmärgiks on Silla sõnul „vaiksete“ kvartalite vähendamine ning mahu suurendamine, et tulevikus kasvaks selliste perioodide arv, kus valmib ja müüakse välja mõni uusarendus.

„Kui 2018. aasta 4. kvartali ja 2019. aasta 1. kvartali täidavad Iztok Parkside müügitulu ja kasum, siis järgmisi olulisi tulemusi ootame Kodulahe II etapilt, mis peaksid saabuma 2019. aasta 4. kvartalis ja 2020. aasta 1 kvartalis. Lisandunud on graafikusse Sofia Lozeni arendus, kus tahame alustada ehitust selle aasta lõpus ning alustada müüki 2020. aasta alguses, ning sobiva ehitushinna korral ka Tartus Oa tn arendus, kus 30 korteri müük toimuks tõenäoliselt 2020. aasta esimeses pooles,“ kommenteeris Sild.

Hetkel kuum