Lauri Teder • 16. mai 2018
Jaga lugu:

Morgan Stanley: börsidel on jõudu veel viimaseks ralliks

Foto: EPA

Morgan Stanley varahaldusstrateegi hinnangul ootab USA aktsiaturgu tänavu ees veel viimane tõus, kuid üldiselt on majanduslik ja rahanduslik olukord muutumas üha ebasoodsamaks, vahendab CNN.

Morgan Stanley varahaldusstrateegia juhi Andrew Sheetsi sõnul leiab 2009. aastal alanud pullituru viimane innukas tõus aset sel suvel ning peatub juba aasta teises pooles või järgmise aasta alguses. Esmalt saavutab oma tipu ettevõtete võlakirjade turg, teisena rallib riigivõlakirjade tootlus ning lõpuks pürgivad rekorditeni ka aktsiad.

Pärast seda on analüütiku hinnangul seevastu oodata pikka langust, mille peamisteks põhjustajateks on maailmamajanduse kasvu aeglustumine ning inflatsiooni kiirenemine ja sellega kaasnev keskpankade intressimäärade tõus, samas mängib rolli ka näiteks Washingtoni üha suurem kaldumine tollide ja protektsionismi poole.

Sellegipoolest ei pea investorid Sheetsi arvates aga kartma eelmise finantskriisi taolist kukkumist, kuna turgudel pole praegu nõnda ohtlikke aktsia- ja võlamulle.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas