Zuckerberg läheb Brüsselisse

16. mai 2018, 20:45
Facebooki tegevjuht Mark Zuckerberg 11. aprillil Kongressi esindajatekoja ees.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20180516/BORS/180519730/AR/0/AR-180519730.jpg

Euroopa Parlamendi presidendi sõnul saabub Facebooki tegevjuht Mark Zuckerberg ehk juba tuleval nädalal Brüsselisse, et vastata isikuandmete kasutamist puudutavatele küsimustele.

Euroopa Parlamendi president Antonio Tajani tõdes Twitteris, et Euroopa Liidu kodanikud väärivad Facebookilt täielikku ja üksikasjalikku selgitust, ning leidis, et Zuckerbergi saabumine Brüsselisse aitab avalikkuse usaldust kindlasti taastada.

Tajani sõnul kohtub Zuckerberg parlamendi poliitiliste gruppide juhtide ning kodanikuvabaduste, justiits- ja siseasjade komisjoni (LIBE) esindajatega.

Kuu aja eest vastas Zuckerberg kahel järjestikusel päeval USA nii Kongressi esindajatekoja kui ka senati saadikute küsimustele seoses poliitanalüütikafirma Cambridge Analytica tegevuse ja Facebooki kasutajate andmete väärkasutamisega. Teravast tähelepanust hoolimata pole Facebooki juhi ülekuulamisele seni järgnenud ühtegi rahvaesindajate algatatud uut uurimist ega olulist regulatiivset sammu. Seetõttu on ettevõtte väärtpaber ka nüüdseks toibunud oma märtsi alguse jahmatavast kukkumisest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. May 2018, 20:03

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing