Lauri Teder • 24. mai 2018
Jaga lugu:

Deripaska palus Kremlil Rusali toodangut osta

Rusali alumiiniumikangid  Foto: Scanpix/Reuters

Valitsusallikate sõnul palus Vene alumiiniumikontserni Rusali omanik Oleg Deripaska Moskvalt abi USA sanktsioonidest tingitud müügi- ja rahastusraskustega toime tulekuks, vahendab Reuters.

Anonüümseks jääda soovinud allika sõnul taotleb miljardär valitsuselt lisaks alumiiniumi soetamisele ka täiendavaid laene, et tulla toime sanktsioonidega seotud rahastusprobleemidega. Selleks on Deripaska pöördunud Vene keskpanga kontrolli all oleva Promsvyazbanki poole, mis väljastab laene just nimelt sanktsioonide alla sattunud Vene firmadele. Lisaks Rusalile loodab oligarh hankida valitsuselt abi ka teise tema äriimpeeriumisse kuuluva ettevõttele, Gorki autotehasele.

Maailma suuruselt teine alumiiniumitootja Rusal sattus probleemide küüsi tänavu 6. aprillil, kui Ameerika Ühendriikide rahandusministeerium kuulutas välja sanktsioonid Putini lähikondlastega seotud firmadele, et karistada Kremlit seoses Venemaa sekkumisega USA 2016. aasta presidendivalimistesse. Samas vihjas USA rahandusminister Steven Mnuchin mõne nädala eest, et sügisel jõustuvad sanktsioonid on otseselt seotud Rusali rajaja ja suuromaniku Oleg Deripaska isikuga, mistõttu võib alumiiniumikontsern tegelikult raskustest pääseda, kui oligarh oma osalusest loobub.

Seni pole Deripaska USA survele aga allunud. Neljapäevase teate kohaselt lahkusid Rusalist hiljuti hoopis grupi tegevjuht Alexandra Bouriko ning seitse juhatuse liiget.

Jaga lugu:
Hetkel kuum