Lauri Teder • 1. juuni 2018
Jaga lugu:

Börs: tööraport ja tehnoloogia andsid hoogu

New Yorgi börs (NYSE)  Foto: Scanpix / Reuters

Arginädala viimasel päeval turgutas USA börse hea tööhõiveraport, Trumpi ja Kim Jong-uni kohtumise päevakorda naasmine ning tehnoloogiaaktsiate tähelend.

Dow Jonesi tööstuskeskmine kerkis 0,9%, 24 635 punktini. Nasdaq Composite lisas väärtusele tervelt 1,51%, jõudes 7554 punkti tasemeni. S&P 500 suurenes 1,08% võrra, 2734 punktini. Nädala lõikes kaotas Dow 0,48% ning S&P 500 tõusis 0,48%. Tehnoloogiasektori hea käekäik viis Nasdaqi viie päevaga 1,62% kõrgemale.

Reede kõige olulisem majandusnäitaja oli kahtlemata USA tööturu maikuu raport, mis rõõmustas turge prognoositust suurema uute töökohtade arvu ning stabiilse, kuid mitte liiga äkilise palgakasvuga.

Geopoliitika vallas julgustas kauplejaid president Trumpi teade, et vahepeal tühistatud tuumakohtumine tema ja Põhja-Korea juhi Kim Jong-uni vahel toimub siiski varem plaanitud ajal. Samas on Ühendriikide ja selle liitlaste vahelised pinged jõudnud uude seisu: äsja jõustunud USA terase- ja alumiiniumitariifid ajendasid Kanadat ja Mehhikot nüüd ka oma vastusanktsioone kehtestama. Vastutollide kehtestamist kavandab ka Euroopa Liit, pidades selleks nõu Maailma Kaubandusorganisatsiooniga.

Ärevus ülemaailmses kaubanduses ei mõjutanud reedel kuigi palju aga tehnoloogiasektorit, kuna seni on vastusanktsioonide puhul piirdutud USA tootmisfirmade karistamisega. Tehnoloogiavaldkonna investeerimisfond Technology Select Sector SPDR (XLK) kerkis 1,7% ning saavutas seeläbi uue isikliku rekordi, 71,08 punkti. Sektorit upitasid ülespoole Google'i emafirma Alphabet (+3,18%), Microsoft (+1,94%) ja oma iga-aastaseks menukaks arendajate konverentsiks valmistuv Apple (+1,79%).

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas