Trigon selgitab: Olympicu ülevõtmiseks on nüüd vaja rohkemat

Tallinna Hiltonis asuv Olympic Casino  Foto: Andres Haabu
Indrek Mäe • 5 juuni 2018
Jaga lugu:
Börsiuudised
Ainult tellijale

Novalpina väite puhul, justkui piisaks olemasolevate aktsionäride väljasurumiseks 90protsendilisest enamusest, on Trigoni hinnangul tegemist väikeaktsionäride survestamisega, tegelikult läheb ülevõtmiseks vaja nüüd juba rohkemat.

„Kogu ülevõtja retoorika ja tehingustruktuur eirab printsiipi, et aktsiate ülevõtmist saab küll taotleda vähemalt 90% aktsiakapitalist omav suuraktsionär, kuid sama seadus nõuab 95% aktsionäride nõusolekut,“ rääkis Trigon Asset Managementi partner Veiko Visnapuu.

Teine võimalus on aktsiate ülevõtmine ema-tütre ühinemise käigus, mida saab otsustada 90% poolthäältega. Kuid Eesti seadustega loodud ja riigikohtu praktikaga sisustatud vähemusaktsionäride kaitse seab ka selleks juhuks üsna selged piirid. „Esiteks, igasugune ühinemistehing, mille eesmärk on vähemuse lahjendamine ja noteerimise lõpetamine, kahjustab väikeaktsionäride huve ning on tühine,“ on Visnapuu veendunud. „Teiseks tuleb aktsionäre kohelda võrdselt ning vähemust kahjustava ühinemise elluviimiseks on vajalik kõikide väikeaktsionäride nõusolek.“

Taotletakse läbipaistvust

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Seotud lood

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt