Hiina investeeringud USAsse vähenesid 92 protsenti

22. juuni 2018, 22:00
Hiina ja USA lipp
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20180622/BORS/180629861/AR/0/AR-180629861.jpg

Hiina investeeringud USAsse langesid esimese viie kuu jooksul järsult, sest kahe riigi vahelised kaubanduspinged on teravnenud, vahendab CNN Money.

Hiina ettevõtted on juba aastaid teinud Ühendriikidesse suuri investeeringuid, mis on kahe riigi vahelisi sidemeid tugevdanud.

Jaanuarist maini investeerisid hiinlased USAsse aga 1,8 miljardit dollarit. Seda on lausa 92 protsenti vähem kui 2017. aasta samal perioodil. Ühtlasi on tegemist viimase seitsme aasta väiksema numbriga, selgub uuringufirma Rhodium Groupi avaldatud andmetest.

Küllaltki järsk langus tuleb ajal, mil Washingtoni ja Pekingi kaubandustüli on eskaleerumas. Lisaks sellele on USA regulaatorid Hiina ostude osas muutunud tunduvalt karmimaks.

„Trump administratsiooni agressiivne lähenemine Hiinale on tekitanud kahtlusi ning ettevõtted muretsevad oma positsiooni pärast USAs,“ ütles Rhodium Groupi direktor Thilo Hanemann.

Donald Trumpi hinnangul on Hiina ja USA kaubandus ebaõiglane. USA president tahab tariifidega kaubanduse defitsiiti vähendada ning kogu tüli aluseks on autoriõiguste rikkumine Hiina poolt.

Trump on juba praegu kehtestanud 50 miljardi dollari ulatuses Hiina kaupadele tariifid. Kui Hiina Ühendriikide nõudmisi ei täida, siis kehtestatakse veel tariife, ütleb Trump.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. June 2018, 21:23

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing