Kaspar Allik • 22. juuni 2018
Jaga lugu:
Börsiuudised
Ainult tellijale

Närvis börsid ja kallimad hinnad

USA president Donald Trump.
USA president Donald Trump.  Foto: Reuters/Scanpix

USA administratsiooni kehtestatud ja plaanitavad tariifid on suurendanud turgudel ebakindlust ning mõjutavad analüütikute hinnangul eelkõige USA tarbijaid, kes peavad kaubandustüli kinni maksma.

Ärge kartke, kinnitas Hiina keskpank investoritele teisipäevase ulatusliku turulanguse peale, keskpank on valmis rahapoliitikat turgude rahustamiseks põhjalikult kasutama. Börsi volatiilsus on suuresti sentimendi mõjutatud ning Hiinal on “ruumi kõiksuguste kaubanduspingetega hakkama saamiseks,” ütles Hiina keskpanga kuberner Yi Gang teisipäeva õhtul.

Languse põhjustas Trumpi teade, et 10protsendilist tariifi kaalutakse kuni 400 miljardi dollari ulatuses Hiina importkaupadele. Shanghai indeks langes teate peale 3,8 protsenti, jõudes tasemele, kus viimati oldi 2016. aastal.

Langus pühkis Hiina turult 406 miljardit dollarit. Jaanuarikuistest tippudest on kaotus enam kui 1,6 triljonit dollarit. Veel üks taoline langus viiks Hiina börsiväärtuse Jaapanist madalamale, kolmandale kohale. Turuvolatiilsuse ajal peetakse Jaapani jeeni turvasadamaks, kuhu raha paigutada.

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt