Pille Ivask • 25 juuni 2018

Euroopa börsid alustasid nädalat punases

Börs  Foto: Bloomberg

Euroopa börsid alustasid uut nädalat miinuses, põhjuseks endiselt kaubandussõja hirm, vahendab MarketWatch.

USA president Donald Trump teatas eile, et USA kaubandusministeerium on ette valmistamas juba uusi kaubanduskeelde, sedapuhku plaanitakse keelata vähemalt 25% suuruse hiinlaste osalusega ettevõtetel osta USA ettevõtteid, mis on seotud tööstuslikult olulise tehnoloogiaga. See tähendab, et paljud Hiina tehnoloogiaettevõtted ei saa USA ettevõtetesse investeerida. 

Stoxx Europa 600 indeks alustas päeva 1% miinuses ja päeva edenedes see süvenes. Indeks tõusis eelmisel reedel küll 1,1% võrra, ent jäi nädala kokkuvõttes siiski 1,1% miinusesse. Päeva kokkuvõttes kukkus indeks 2% ja sulgus 377,17 punktile. 

Saksamaa DAX 30 indeks kukkus 1,3% ning sulgus 2,5% miinuses. Prantsusmaa börsiindeks CAC 40 alustas päeva 0,85% punases ning päeva lõpuks süvenes langus 1,9%ni. Suurbritannia FTSE 100 lõpetas päeva 2,2% miinuses, 7509 punktil.

Valuutadest jälgisid analüütikud täna enim Türgi liiri, mis tõusis Türgi valimiste tulemuste peale. Päev lõppes dollari suhtes siiski 0,3% punases.

City Indexi analüütik Ken Odeluga ütles, et turgudel on näha võrdlemisi pessimistlikku meelestatust. “Kardetakse, et äge kaubandussõda USA ja Hiina vahel on vältimatu,” lisas ta.

Hetkel kuum