Pille Ivask • 25. juuni 2018 kell 13:54

USA börs avanes punases

USA börs  Foto: AFP

USA börs avanes sarnaselt Euroopa aktsiaturgudega miinuspoolel, Dowsse kuuluvast 30 ettevõttest on suisa 26 punases.

Sarnaselt Euroopa turgudega on ka siin põhjuseks jätkuvad kaubanduspinged USA ja Hiina vahel. USA kaubandusministeerium on ette valmistamas uusi kaubanduskeelde, sedapuhku plaanitakse keelata vähemalt 25% suuruse hiinlaste osalusega ettevõtetel osta USA ettevõtteid, mis on seotud "tööstuslikult olulise tehnoloogiaga". See tähendab, et paljud Hiina ettevõtted ei saa USA firmadesse investeerida.

Dow Jones on praegu 1,4% miinuses, suurimad kukkujad on praegu Intel ning Boeing. Indeks on kukkunud 346 punkti võrra, kusjuures indeks on allpool viimase 200 päeva keskmist taset.

S&P 500 indeks on kukkunud 1,43%.

Tehnoloogiaindeksi Nasdaq Composite kukkumine on ületanud juba kahe protsendi piiri. Miinust on kogunenud 2,13%. Indeksisse kuulujatest hakkavad suuremate kukkujatena silma teiste seas FANG-i aktsiad ehk Facebook, Amazon, Netflix ja Google’i emafirma Alphabet. Indeksisse kuuluvaist aktsiast viletsaim on täna aga olnud meditsiiniettevõtte Sophiris Bio aktsia, mis on kukkunud pea 43%. Languse põhjuseks asjaolu, et Sophirise vähivastase ravimi testimine lõppes patsiendi surmaga.

Hetkel kuum