Pille Ivask • 9. juuli 2018 • 2 min
Jaga lugu:
Fiat 500  Foto: SIPA/Scapix

Ükski ameeriklane ei istu Fiati

Ameeriklased näivad olevat Fiati sootuks hüljanud, kuna autotootja müüginumbrid on sel aastal kukkunud suisa pea 45%.

Kui möödunud aastal jäi see näitaja 12 440 auto juurde, siis nüüdseks kukkus see 6859 autoni, seisab Fiati kodulehel.

„Müüginumbreid vaadates võiks ikka imestada, miks bränd veel siin tegutseb,“ ütles Cox Automotive’i analüütik Rebecca Lindland CNNile.

Fiat müüb USAs kolme marki neljarattalisi: Fiat 500, 500L ning 500X ning Spiderit. Tegu on väikeautodega, mida suuri autosid eelistavad ameeriklased vähemasti praegu eriti ei soosi.

AutoTraderi analüütik Michelle Krebs tõdes CNNile antud kommentaaris, et praegust autoturgu vaadates ei teeni eriti keegi suuri kasumeid. „Eriti pidades silmas väikseid ja odavaid autosid,“ lisas ta. Fiatile võivad USA-s saatuslikuks saada Donald Trumpi kehtestatud tariifid, mis puudutavad teadupärast ka autoturgu. Need võivad omakorda tähendada, et Fiatide hinnad tõusevad veelgi, mis omakorda suurendab tõenäosust, et Fiatid surevad USAs sootuks välja.

Kui ükski ameeriklane ei taha istuda Fiati, siis hoopis mugavamalt näivad nad end tundvat Alfa Romeo roolis. Kui sel aastal on müüdud 10 016 Alfa Romeot, siis eelmisel aastal samal perioodil jäi see üksnes 2702 neljarattalise juurde.

Fiatil õnnestus Chrysler aastal 2009 pankrotiaugust välja aidata. Itaalia autobränd naasis USA turule paar aastat hiljem, olles sealt eemal olnud enam kui kolm aastakümmet. Ameeriklased ei võtnud Fiati aga pea kunagi omaks ning müük on suhteliselt alati kidur olnud. Seda on põhjendatud ühelt poolt nii ameeriklaste vähese huviga, aga ka vahendajate tagasihoidliku marginaaliga.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt