Pille Ivask • 11. juuli 2018
Jaga lugu:
Frankfurdi börs  Foto: AFP/Scanpix

Euroopa börsid punases

Euroopa börsid alustasid ja on jätkanud tänast kauplemispäeva langusmeeleolus, kuna tollitüli ei taha vaibuda.

Stoxx Europe 600 indeks kukkus 1,2%, 381,81 punktini ning jahib suurimat päevast langust alates 25. juunist.

Suurbritannia börsiindeks FTSE 100 kukkus 1,4%, samas kui Prantsusmaa CAC 40 on 1,2% punases. Saksamaa DAX 30 on kukkunud 1,34%, 12 454,48 punktini.

Sarnaselt Aasia turgude kukkumisega on ka Euroopa börside vajumise põhjuseks tollitüli, kuivõrd Donald Trumpi administratsioon teatas eile õhtul, et kaalub veel 200 miljardi dollari väärtuses Hiina kaupadele 10% tariifi kehtestamist. Möödunud nädalal hakkasid kehtima USA tariifid 34 miljardi dollari väärtuses Hiina kaupadele. Hiina vastas samaga. Uute tariifide suhtes peaks lõplik otsus tulema augusti lõpus.

Hiina kaubandusministeerium on teatanud, et USA kavandatavad uued tariifid pole aktsepteeritavad ning niisugune käitumine ei anna hoopi üksnes Hiinale, vaid kogu maailmale.

FXTMi analüütik Lukman Otunuga ütles, et suurenevad kaubanduspinged kahe suurema majanduse vahel on tõeline oht maailmamajanduse kasvule ja stabiilsusele. „Siin võitjaid pole,“ ütles ta, vahendab MarketWatch. Otunuga märkis, et ilmselt on investorid väga valvsad vähemalt nädala lõpuni. Tema sõnul on üldine meelsus turgudel habras.

Jaga lugu:
Hetkel kuum