Lauri Teder • 11. juuli 2018 • 1 min
Jaga lugu:

Tesla endine töötaja esitas kaebuse börsijärelevalvesse

Tesla Model 3 seeria sõidukid  Foto: Scanpix / Reuters

Teslast vallandatud ja firma juhi Elon Muski viha alla sattunud tehnik Martin Tripp pöördus reedel USA börsijärelevalvesse, süüdistades autotootjat investoritele valetamises ning ohtlike elektriakude kasutamises, kirjutab Washington Post.

Trippi väitel võttis Tesla oma kolmanda seeria sõidukite tootmiskvootide täitmiseks kasutusele mitmed potentsiaalselt ohtlikud meetmed - näiteks paigutati sõidukitesse torkeaukudega akusid ning taaskasutati maha kantud osi. Samuti esitas ettevõte Trippi sõnul investoritele ja ostjatele tegelikkusest suuremaid iganädalaseid tootmisnumbreid, paisutades statistikat ajuti tervelt 44% võrra.

Tesla vallandas Trippi juunis ning kaebas ta seejärel firma arvutisüsteemi tungimise ja kahjuliku valeinformatsiooni levitamises ja ärisaladuste lekitamise eest kohtusse. Firma tegevjuht Elon Musk nimetas endist töötajat talle saadetud meilides "kohutavaks inimolendiks". Lisaks väitis autotootja, et Tripp ähvardas korraldada kättemaksuks tulistamise Tesla Nevada osariigis asuvas Gigafactorys. Politsei võimalikku ohtu ei tuvastanud.

Trippi hinnangul on Tesla süüdistuste eesmärk firma mainet päästa ning juhtida eemale tähelepanu väljaandele Business Insider lekitatud andmetelt, mis annavad ülevaate materjali erakordsest raiskamisest Tesla tootmisprotsessis.

Börsijärelevalvele esitatud kaebuses nõustab tehnikut New Yorgi advokaat Stuart Meissner, kes esindas 2016. aastal anonüümset vilepuhujat põllukemikaalide valmistaja Monsanto vastu algatatud kohtuasjas. Toona pälvis teabeandja asutuselt tasuks 22 miljoni dollarit.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt