Lauri Teder • 11. juuli 2018
Jaga lugu:

Värske börsifond loodab haugata suure tüki laulutööstusest

Kolmapäevast kuuluvad Hipgnosisile Beyonce (pildil) menulaulu "Single Ladies" õigused.  Foto: Scanpix / AFP

Kolmapäeval alustas Londoni börsil kauplemist investeerimisfond Hipgnosis Songs Fund, mis loodab ajapikku haarata endale ligikaudu 19% laulutööstusest, vahendab CNBC.

Varem Elton Johni, Guns n' Rosesi, Iron Maideni ja Beyonce mänedžeri ametit pidanud Merck Mercuriadise loodud investeerimisfondi ülesanne on panna kokku muusikalitsentside portfell, mis tooks firmale pikaajalist tulu. Esimesel kauplemispäeval andis börsitähist SONG kandev Hipgnosis teada, et omandas 23,75 miljoni dollari eest 75% osaluse muusiku Terius Youngdell Nashi loomingus, mille 302-laululisse kollektsiooni kuuluvad näiteks hitid nagu Beyonce "Single Ladies", Rihanna "Umbrella" ja Justin Bieberi "Baby".

Esmapakkumisega saadud 200 miljonist naelast (225 miljonist eurost) 78 miljonit kulutatakse Mercuriadise sõnul tuleva üheksa kuu jooksul uute lauluõiguste ostule. Samas valmistub mees ka juba järgmiseks rahasüstiks: fondi kaugem eesmärk on viia varade väärtus kapitaliturgude abil 1 miljardi naelani ning omandada 18-19% ülemaailmsetest muusikalitsentsidest. Lisaks loodab Hipgnosise juht kasvatada laulude tulusust striimimisteenuste abil, meelitades seeläbi just taolisi autoreid, kes kontsertide ja kaupadega raha ei teeni.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas