Pille Ivask • 16. juuli 2018 • 1 min
Jaga lugu:
Facebooki, Amazonii, Netflix ja Google'i logod  Foto: Reuters/Scanpix

Tulemuste hooaeg: mida suudab Netflix?

Möödunud reedel lahti läinud tulemuste hooaeg saab sel nädalal jätku, turud ootavad pikisilmi eriti just Netflixi tulemusi.

Kui eelmisel reedel teatasid oma tulemused USA suurpangad JPMorgan, Citigroup ning Wells Fargo, on käesoleva nädala alguses oodata näiteks Goldman Sachsi, Bank of America ja Morgan Stanley tulemusi.

Tehnoloogiagigantidest võib tuua välja aga Netflixi, kes peaks avaldama oma kvartalitulemused täna pärast börsipäeva lõppu. Netflixile prognoositakse häid tulemusi ning kui tegelikkus seda ei kajasta, võib tegu olla selge vihjega, et konkurendid eesotsas Huluga on järele jõudmas.

Netflix on USA börsil olnud tänavu üks edukamaid ettevõtteid ning ennustustele alla jäämine võib mõjuda rängalt.

Turu-uuringutega tegeleva ettevõtte Market Realist juht JP Gravitt tõdes, et Netflixi kehvad tulemused võivad mõjuda halvasti ka teistele tehnoloogiaettevõtetele. „Parem oleks, kui tehnoloogiaettevõtted ületavad ootuseid ja tõusevad, sest kui ei, saavad turgudel olema tapatalgud,“ hoiatas Gravitt.

Muudest ettevõtetest võib välja tuua BlackRocki, mis avaldab oma tulemused täna. Homme on oodata näiteks TMobile’i ja Johnson&Johnsoni majandustulemusi. eBay avaldab tulemused kolmapäeval pärast börsipäeva lõppu, Ericssoni tulemusi on samuti oodata kolmapäeval. Neljapäeval tulevad Microsofti tulemused, reedel General Electricu omad.

Järgmine nädal saab olema tulemuste osas veelgi tempokam, kuivõrd kvartalitulemused teevad teatavaks teiste seas Alphabet, McDonald’s, Facebook, Verizon, Spotify ja Twitter.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt