Pille Ivask • 20. juuli 2018 • 1 min
Jaga lugu:
General Electric tahab taas joone peale saada.  Foto: Reuters/Scanpix

General Electric üllatas investoreid

General Electric avaldas täna enne USA börsi avanemist kvartalitulemused, mis ületasid analüütikute ootusi ning saatsid aktsia eelturul 2% plussi.

Netokasumiks kujunes 615 miljonit dollarit ehk 7 senti aktsia kohta. Möödunud aastal jäi tulemus 10 sendi juurde. Korrigeeritud kasum aktsia kohta oli 19 senti, mis on 2 senti enam, kui analüütikud prognoosisid.

Käibeks kujunes 30,1 miljardit dollarit, analüütikud ootasid 29,31miljardilist tulemust.

General Electricu juht John Flannery on öelnud, et ettevõte on oma sisemise hindamisega lõpule jõudnud ning asub tegutsema juunis välja käidud strateegia- ja struktuuriplaani järgi. „Me liigume selles suunas, et teha General Electric lihtsamaks ja tugevamaks,“ teatas Flannery.

General Electricu aktsia on viimasel aastal 21% kukkunud. Ettevõtte viimaste aastate suuremate probleemide põhjuseks võib lugeda kahte hiigelostu, kui osteti Alstom Prantsusmaal ning Baker Hughes USAs. Esimesel juhul eeldati, et ostutehing tähendab kindlat triumfi, tegelikult tuli Alstomi ostuga kaasa aga palju ootamatuid kohustusi ning probleeme. Naftaväljadel puurimis- ja hooldusteenuseid pakkuva Baker Hughesi ostust loodeti samuti palju, ent taas jäädi pika ninaga. Kuivõrd nafta hind on madal, on nõudlus ettevõtte teenuste järele kahanenud ning loodetud kasum jäi tulemata. General Electricu ajaloost, käekäigust ja hädadest kirjutas Äripäev pikemalt aprillis.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt