Pille Ivask • 31. juuli 2018 kell 14:36
Credit Suisse'i peakontor Šveitsis Zürichis.   Foto: WALTER BIERI

Credit Suisse’i kasum kahekordistus

Kuigi Credit Suisse'i täna avaldatud kvartalitulemustes seisab, et panga kasum tõusis teises kvartalis veidi enam kui kaks korda, annab globaalne ebakindlus siiski põhjust muretsemiseks.

Credit Suisse’i puhastulu jõudis eelmises kvartalis 647 miljoni Šveitsi frangi ehk 655,33 miljoni dollari juurde. Analüütikud olid oodanud tulemust 550 miljoni frangi juurde. Ühtlasi oli seekordne tulemus enam kui kaks korda parem möödunud aasta omast, mil puhastulu jäi 303 miljoni frangi juurde.

Kuigi tulu kasv oli märkimisväärne, jäi see siiski alla esimesele kvartalile, mil Credit Suisse teenis 694 miljonit franki tulu. Panga käive jäi teises kvartalis aga 5,6 miljardi frangi juurde.

Credit Suisse’i juht Tidjane Thiam ütles, et aasta teises kvartalis näitas pank tugevaid tulemusi, kuna saavutada õnnestus viimase 12 kuu kõrgeim maksueelne kasum. Järgmisi aastaid vaadates ütles Thiam, et pank püüab jätkuvalt panustada kasumlikkuse tõusule.

Samas nentis Credit Suisse, et globaalsed pinged ning rahapoliitika muutused võivad klientide enesekindlust mõjutada ning see avaldub ka panga majandustulemustes.

Panga aktsia on hoolimata ambitsioonikatest eesmärkidest aga olnud tänavu suure surve all. Viimase aastaga on aktsia 9% miinuses. Tulemuste peale on täna aktsia aga 2,2% tõusnud.

Hetkel kuum