Pille Ivask • 1. august 2018 kell 12:17
Volkswageni logo Beetle'i mudelil.  Foto: AFP/Scanpix

Emissiooniskandaal Volkswagenit ei pidurdanud

Saksa autohiid Volkswagen teatas, et hoolimata emissiooniskandaali tõttu tasutud trahvist oli ettevõte eelmises kvartalis kasumis ja kasvas ka käive, vahendab MarketWatch.

Volkswageni puhastulu oli möödunud kvartalis 3,23 miljardit eurot, aasta varem oli see 3,04 miljardit eurot. Puhastulu on lõplik ehk maha on arvestatud juba ka 1,6 miljardi euro suurune trahv, mida Volkswagen pidi tasuma heitgaasinäitudega manipuleerimise eest. Analüütikud olid oodanud 3,21 miljardi euro suurust netotulu.

Volkswageni juht Herbert Diess ütles, et vaatamata headele tulemustele ei saa ettevõte siiski loorberitele puhkama jääda. Seda eriti nüüd, kui septembris hakkab kehtima Euroopas uus emissiooniregulatsioon WLTP (worldwide harmonized light vehicle test procedure), mis oma olemuselt on heitgaaside testimise standard. 2015. aastal selgus, et Volkswagen on esitanud diiselmootoriga autode puhul petuemissioone, paigaldades autodele tarkvara, mis näitab neid tegelikust väiksemana.

„Peame valmistuma muutlikuks teiseks poolaastaks eriti just WLTP tõttu,“ märkis Volkswageni finantsjuht Frank Witter.

Emissiooniskandaal pole aga kaugeltki läbi – juunis arreteeriti Audi juht Rupert Stadler. Teda süüdistatakse pettuses, valereklaamide tegemises ning petutarkvaraga varustatud autode Euroopa turule toomisele kaasaaitamises.

Diess ei jätnud puutumata ka olukorda globaalses majanduses ning ütles, et kuna autotööstus on ülemaailmselt läbi põimunud, ootab võrdlemisi keeruline aeg kõiki neljarattaliste tootjaid. Teadupärast tahab Hiina kehtestada tariife USAs tehtud autodele. Viimasega kaasneb hinnatõus ning siin on juba otsa lahti teinud BMW, kes tõstab Hiinas populaarsete linnamaasturite X5 ja X6 hinda. Mõju avaldavad ka toorainetele, eeskätt terasele ja alumiiniumine, kehtestatud tariifid.

Volkswageni aktsia on täna tulemuste peale kukkunud 1,27%, 150,28 eurole.

Hetkel kuum