OEG vaidlustas aktsiakapitali suurendamise keelu

Äripäev 10. august 2018, 09:52
Olympic Casino Hiltoni hotellis
https://www.aripaev.ee/storyimage/ea/20180810/BORS/180819993/AR/0/AR-180819993.jpg
Ainult tellijale

OEG vaidlustas Harju maakohtu otsuse, mille järgi keelati 3. augustil ettevõtte aktsiakapitali suurendamine, selgub börsiteatest.

Juuni lõpus otsustas Olympic Entertainment Group aktsionäride erakorralisel üldkoosolekul anda võimalus suurendada ettevõtte aktsiakapitali aktsiaoptsiooniprogrammi jaoks kuni 2,8 miljoni euro võrra ja mitterahaliste sissemaksetega veel kuni 10 miljoni euro võrra.

3. augustil sai OEG kohtumääruse, millega keelati kontserni aktsiakapitali suurendamine aktsionäride üldkoosolekul vastu võetud punktide alusel.

Trigon Asset Managementi partner Veiko Visnapuu ütles toona, et OEG teates avaldatud muudatuste eesmärk on selge: nad üritavad aktsiate emiteerimise kaudu viia oma osaluse üle 90 protsendi, et selle abil käivitada ema ja tütre ühinemist. "See on tagaukse kasutamine, see on alatu, aga meie poolt oodatud," ütles ta. "See jätkab nende praegust käekirja – Novalpina tahab kompromissi asemel kohut käia."

Kohus tegi vaidlustatud määruse seoses aktsiaseltsi Trigon Asset Management hagiga OEG vastu aktsionäride üldkoosoleku otsuste tühisuse tuvastamiseks või alternatiivselt kehtetuks tunnistamiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. August 2018, 09:50

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing