Eestis pakutavad aktsiafondid tänavu miinuses

Istanbuli börs  Foto: SEDAT SUNA
Indrek Mäe • 27. august 2018
Jaga lugu:
Börsiuudised
Ainult tellijale

Enamik suuremate Eestis tegutsevate pankade pakutavatest aktsiafondidest on sel aastal teeninud miinust, probleeme nähakse eelkõige arenevatel turgudel, kuid ka börse vedanud Euroopas ja USAs.

„Suvi möödus aktsiaturgude jaoks närviliselt, eriti arenevale maailmale, mille võrdlusindeks MSCI EM on langenud alates juunist eurodes arvestatuna 6,2 protsenti,“ tõdes Trigon Capitali fondijuht Mehis Raud. Põhjustena nimetas Raud tõusvate intresside keskkonda maailmas, geopoliitilisi riske ning USA ajalooliselt kõrget hinnatasemet. „Sellele kõigele lisandus suve jooksul veel ka USA-Hinna tariifitüli, meie regiooni on aga enim puudutanud USA võimalikud sanktsioonid Türgi ja Venemaa vastu.“

Luminori Baltikumi investeerimisnõustamise juhi Anton Skvortsovi sõnul on turgudele tekkinud suurema volatiilsuse põhjuseks (geo)poliitilised sündmused. Lisaks kaubandussõjale ning kehtestatud tariifidele nimetas ta ebakindluse tekitajana veel Itaalia käekäiku. „See on suure võlakoormusega riik ning meil kõigil on Kreeka kriis veel hästi meeles,“ selgitas ta.

Mitmenäoline Euroopa

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt