Liina Laks • 6. september 2018
Jaga lugu:
Börsiuudised
Ainult tellijale

Investorid kardavad börsiepideemiat, kodumaised fondid juubeldavad

Arenevate turgude valuutakriis on jõudnud ka aktsiaturgudele ning investorid on ärevil – kas siit tuleb veel üks võimas langus? Kodumaised investeerimisspetsialistid näevad aga head ostukohta.

Hiina turg
Hiina turg  Foto: AFP/Scanpix

Kui riigid, millest veel mõni aeg tagasi räägiti, et nad asuvad USA-le kinnast heitma, on nüüd kõik surve alla sattunud, võib see investori meele mõruks teha küll. BRICS- ja teised arenevad riigid, millelt on harjutud viimastel aastatel tugevat majandus- ja börsikasvu nägema, maadlevad nüüd järjest eri probleemidega, millele kõigil on üks ühisnimetaja – kriis. Kas tegu on juba päris kriisiga või kriisi lävepakuga, selle üle veel vaieldakse. Nädala alguses teatas Lõuna-Aafrika Vabariik, üks BRICSi riike, et neid on tabanud esimene majandussurutis alates 2009. aastat. Mured ähvardavad ka teisi riike. Hea lühiülevaate olulisemate riikide probleemidest leiab SIIT.

Bloombergi küsitletud analüütikute andmetel pole põhi veel sugugi käes, sest suur raha on veel pigem äraootaval seisukohal, aga kui see kord liikvele läheb – siis hoidke alt! "Praegune inerts on üsna tugev ja sa ei taha sellel ees seista," ütles J.P. Morgani Aasia ja Vaikse Ookeani turustrateeg Tai Hui Financial Timesile. Tema hinnangul on inimesed viimasest [arenevate turgude] korrektsioonist ajendatuna "emotsionaalseks" muutunud ja need emotsioonid võivad veel pikka aega kesta. "Peab veel oluliselt hullemaks minema, et saaks paremini minema hakata," arvas Saxo Capital Marketsi makrostrateeg Kay Van-Petersen. Morgan Stanley strateegid plaanivad Indoneesia ja Malaisia varasid jõuliselt lühikeseks müüa – nii karune on nende vaade. Samal ajal naudivad Eesti fondijuhid ootamatult saabunud allahindlust.

See on ju ostukoht!

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt