Äripäev • 2. oktoober 2018 kell 12:59
iPhone XS (paremal) ja iPhone XS Max (vasakul)  Foto: TASS/Scanpix

Uued iPhone’id ei taha hästi laadida

iPhone’i kõige uuemad mudelid Xs ning Xs Max nörritavad mitmeid kasutajaid, sest nende laadimine kipub olema keeruline, halvemal juhul sootuks võimatu.

Probleemile viitas YouTube’is tuntud tehnoloogiavlogija Lewis Hilsenteger, kes on videoportaali külastajatele tuntud kui Unbox Therapy. Kanalil on enam kui 12 miljonit jälgijat.

Hilsenteger kirjeldab oma videos, et kui Apple’i eelmine lipulaev iPhone X laadima panna, töötab kõik hästi ning mingeid probleeme ei esine.

Nõnda ladusalt ei kulge asjad aga iPhone Xsi ja Xs Maxi puhul. Mudelite aku ei hakka laadima või laeb poolikult, kui telefon on pikalt lukustatud olnud. Mõned seadmed aga laevad üksnes siis, kui telefon on „ärkvel“ ehk ekraan töötab. Sealjuures on oluline märkida, et Hilsentegeril ilmnesid probleemid ainult siis, kui ta laadis iPhone’i juhtmega. Laadimisalusel laadimisega probleeme ei esinenud.

Laadimisega seotud muresid on inimesed arutanud aga juba ka internetifoorumites ning mõned on selle postitanud isegi Apple’i ametlikku foorumisse. Ettevõte kuuldusi kommenteerinud veel pole.

Probleemi ühe võimaliku põhjusena on internetiavarustes välja toodud tarkvaraprobleemid. Kui nii, saaks tarkvara uuendamise abil laadimisprobleem lahenduse.

Hetkel kuum