Liina Laks • 11 oktoober 2018
Jaga lugu:
Börsiuudised
Ainult tellijale

Kristjan Liivamägi: poleks üllatus, kui korrektsioon aktsiaturgudel jätkub

Pikaajaline investor, TalTech majandusanalüüsi ja rahanduse instituudi ning Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor ettevõtluse õppetooli lektor Kristjan Liivamägi on juba pikalt korrektsiooni oodanud ning on oma protfellis aktsiate ja investeerimisjärku võlakirjade osakaalu oluliselt vähendanud.

Kristjan Liivamägi, TalTech majandusanalüüsi ja rahanduse instituudi lektor ning Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor ettevõtluse õppetooli lektor
Kristjan Liivamägi, TalTech majandusanalüüsi ja rahanduse instituudi lektor ning Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor ettevõtluse õppetooli lektor  Foto: Raul_Mee, Raul Mee

Kas teie hinnangul on tegu “päris” korrektsiooniga? Või lihtsalt pinnavirvendusega? On meil praegu üldse põhjust muret tunda?

Mina ootasin finantsturgudel korrektsiooni pikemat aega, sest minu hinnangul on turud fundamentaalselt väga kõrgel tasemel ning ootused tuleviku suhtes olid väga positiivsed. Kaubandussõda ning USA baasintressimäärade tõstmine on tekitanud turgudele ebakindlust ning volatiilsust. Aasias on laiapõhjaline SSE Composite Index sisenenud karuturule ja seda päris pinnavirvenduseks lugeda ei saa. Kuigi globaalsed majanduskasvu väljavaated on positiivsed, on minu hinnangul USA aktsiaturu hindadesse palju optimismi sisse diskonteeritud ja sellises olukorras on korrektsioon ootuspärane ning turu tervisele lausa hädavajalik.

Millised varad teie hinnangul korrektsiooni puhul kõige enam kannatavad?

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Seotud lood

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt