Rait Kondor • 19. oktoober 2018 kell 20:51

USA aktsiaturg lõpetas päeva miinuses

Kaupleja New Yorgi aktsiabörsil.  Foto: Foto: Spencer Platt/Getty Images/AFP/Scanpix

Kui päeva alguses oli USA S&P 500 aktsiaindeks lausa 0,8% plussis, siis kauplemispäeva teises pooles tuli turgudele nõrkus, mis jättis S&P 500 päeva lõpuks miinusesse. Hoolimata tugevatest ettevõtete majandustulemustest rusub turgusid pingeline olukord seoses Saudi Araabiaga, Hiina-suunaliste tollitariifidega ning üldine turukorrektsiooni ootus.

Pärast eilset üle protsendini ulatuvat aktsiaindeksi langus, jäi tänane langus siiski väikeseks. Nimelt langes laiapõhjaline S&P 500 indeks vaid 0,04% ning 30 ettevõttest koosnev Dow Jonesi tööstuskeskmine indeks isegi tõusis 0,26% võrra. Samas tehnoloogiaettevõtetele spetsialiseerunud Nasdaqi indeks langes 0,48% ning keskmise suurusega ettevõtete koondindeks Russell 2000 langes 1,2%. Nafta hind tõusis pärast üle nädala kestnud langust 0,9% võrra.

Märkimisväärsetest tõusjatest võib nimetada makseteenuste pakkuja PayPali aktsia, mis kerkis tugevate kvartalitulemuste toel 9,4% ning maailma suurima esmatarbekaupade tootja Procter & Gamble’i aktsia, mis tõusis samuti heade kvartalitulemuste toel 8,8%.

Samas oli tuntud firmade seas ka suuri langejaid. Nii langes kiibitootja AMD aktsia 11,1%, rõivaste tootja VFC aktsia 10,7% ning interneti müügikeskkonna Ebay aktsia 8,9%.

Kuigi VFC tõstis isegi käesoleva aasta kasumiprognoosi, siis aktsiahinna nõrkuse põhjuseks oli tema teksabrändide Lee ja Wrangleri müügikäibe langus kolmandas kvartalis ning ka see, et talle kuuluva Timberlandi brändi müük langes aastaga 2%. Samas firma populaarseima brändi, Vansi, aastane müük kasvas lausa 26%, mis aitas ka kokkuvõttes firma kvartalikasumit 7,5% võrra kasvatada.

Ebay aktsia languse põhjuseks oli kommentaar PayPali kvartalitulemustest, kus viidati nõrkusele Ebay kauplemiskeskkonna maksete vahendamisel. PayPal ütles, et Ebay kauplemiskeskkonnas kasvas maksete maht 3%, võrreldes eelmise kahe kvartali 6% suuruse kasuga.

Hetkel kuum