Rait Kondor • 30. oktoober 2018 kell 16:09

Under Armouri aktsia kerkib täna 25%

Stephen Curry (paremal) on Under Armouri peamine reklaamnägu.  Foto: EPA-EFE

Spordirõivaste tootja Under Armour teatas täna headest kvartalitulemustest ning tõstis käesoleva aasta kasumiprognoosi, mille peale aktsia kerkis koguni 25%.

Lõppenud kolmanda kvartali kasum oli Under Armouril oodatust kõrgem. Nimelt kasvas firma kvartalikasum aastaga 39% 75,3 miljoni dollarini, mis tähendab 17 senti aktsia kohta, vahendab Marketwatch.

Erakorraliste tulude ja kuludega kohandatud aktsiapõhine kasum tuli kolmandas kvartalis 25 senti aktsia kohta, mis oli oluliselt kõrgem kui analüütikute konsensuslik ootus 12 senti aktsia kohta. Firma müügikäive kasvas aastaga 2% 1,44 miljardi dollarini. Kolmanda kvartali müügikäibe kasv saavutati välisturgude toel, sest Põhja-Ameerika käive langes aastaga 1,6% 1,06 miljardi dollarini. Rahvusvaheliste turgude käive kasvas 15,1%, vahendab Reuters.

Muuhulgas teatas firma, et lõppenud kvartalis kehtestati suurem kulude kontroll – nii näiteks vähendati kulude kokkuhoiuks üleliigseid materjalide laovarusid 80% võrra ning vähendati tarnijate arvu veernadi võrra.

Käesoleva aasta lõpuks prognoosib firma käibekasvu 3-4% vahemikus. Firma plaanib restruktureerimiskuludeks 200 – 220 miljonit dollarit ning ilma restruktureerimiskulusid arvestamata plaanib firma saada käesoleva majandusaasta aktsiapõhiseks kasumiks 19 – 22 senti, mis on kõrgem, kui varem firma poolt prognoositud 16 – 19 sendi suurune kasum.

„Under Armour teeb jätkuvalt edusamme oma mitmeaastase ettevõtte restruktureerimisprogrammi osas, eriti, mis puudutab laovarude ja kulude vähendamist,“ ütles Reutersile Moody’s rõiva- ja jalatsitööstuse analüütik Mike Zuccaro.

Under Armouri A-klassi aktsia on poolteist tundi pärast turu avanemist 25% plussi, makstes 22,8 dollarit.

Hetkel kuum