Rait Kondor • 30. oktoober 2018
Jaga lugu:

USA aktsiaturg lõpetas päeva suure tõusuga, järelturul Facebooki tulemused

USA aktsiaturg lõpetas kauplemispäeva üle 1,5% suuruse tõusuga, sest USA-Hiina vaheline kaubandussõda ja mure aktsiaturgude võimaliku languse jätkumise pärast jäeti selleks päevaks seljataha, et keskenduda ettevõtete suhteliselt headele kvart

USA aktsiaturg kerkis täna 1,5%.  Foto: Scanpix/REUTERS/Brendan McDermid

alitulemustele.

Nii tõusis Coca-Cola aktsia tulemuste peale 2,5%, spordirõivaste ja -jalatsite tootja Under Armouri aktsia tõusis lausa 27,7%, kuna investorid nägid selgeid märke ettevõtte ümberpööramise kava paikapidavusest.

Pettumust valmistas General Electricu aktsia, mis langes 8,8%, viimase 9 ja poole aasta madalaimale tasemele peale seda, kui kärpis kvartalidividendi 12 sendi pealt 1 sendi peale ning reorganiseerib oma energeetika äriüksuse.

Apple tõi välja uue iPad Pro ning MacBook Air’i. Viimast polnud Apple uuendanud 2010. aastast saadik ning uuendusega seoses sai ta tõsta ka uue mudeli minimaalset hinda 1199 dollari peal. Varem algas MacBook Air’i mudelivalik 999-dollarilisest hinnast. Apple’i aktsia uute mudelite väljatuleku peale eriti ei reageerinud – aktsia kerkis 0,5% võrra 213,3 dollarile.

S&P 500 on Yahoo Finance’i andmetel ära näinud korrektsiooni, mis tähendab 10% suurust kukkumist hinnatipust. Kuid Yahoo Finance vahendab, et Deutsche Banki varahalduse strateeg David Bianco arvab, et me võime siit näha tugevat põrget ülespoole – eeldades, et USA majanduse kasvutempo siit edasi oluliselt ei aeglustu.

„S&P 500 korrektsioone põhjustavad tavaliselt kartused, et majanduslangus jõuab kohe kätte või et kasumid langevad või aktsiate väärtuskordajad on liiga kõrged või et inflatsioon tekitab probleeme,“ kirjutas Bianco oma klientidele mõeldud uudiskirjas. „Kui korrektsioonidele ei järgne majanduskasvu aeglustumine, siis on alates 1957. aastast olnud keskmine S&P 500 kasv kuus kuud hiljem 18,5%. Me ei oota majanduskasvu aeglustumist ega S&P 500 ettevõtete koondkasumi langust järgmiseks aastaks. Meie hinnangul kaupleb S&P 500 indeks praegu üle 5% suuruse allahindlusega, võrreldes selle õiglase väärtusega ning me prognoosime, et inflatsioon püsib järgmisel aastal 2% juures,“ sõnas Bianco.

Facebooki aktsia, mis kauplemispäeval tõusis 2,9%, tuli järelturul välja kolmanda kvartali majandustulemustega, mis kõigutas aktsiat esialgu üles alla, et siis tund peale tulemuste avaldamist -3,4% peale langeda. Facebooki kolmanda kvartali müügikäibeks tuli 13,73 miljardit, mis oli veidi vähem kui analüütikute oodatud 13,77 miljardit dollarit, vahendab Marketwatch.

Facebooki aktsiapõhine kasum kasvas aastaga ligi 11% 1,76 dollarile aktsia kohta, mis oli oluliselt parem näitaja, kui FactSeti poolt analüütikutelt kogutud keskmine prognoos 1,46 dollarit kasumit aktsia kohta. Facebooki kasutas kolmandas kvartalis ühe kuu jooksul keskmiselt 2,27 miljardit kasutajat ning igapäevaselt kasutas Facebooki 1,49 miljardit kasutajat. Need näitajad on vastavalt 10% ja 9% suuremad, kui aasta tagasi.

Facebooki aktsia oli enne kolmanda kvartali tulemuste teavitamist langenud sel aastal 17% võrra, võrreldes USA aktsiaturu 1% suuruse langusega. Facebook’i aktsia sai eelmise, teise kvartali tulemuste järel kõvasti pihta, kui langes 20%, sest müügikäive oli oodatust nõrgem ning firma näitas kasutajate kasvutempo aeglustumist.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum