Mait Kraun • 31. oktoober 2018 kell 20:03
Rämpsvõlakirjadeks nimetatakse võlakirju, mille risk on suur ja oodatav tootlus kõrge.  Foto: EPA

Rämpsvõlakirjad odavnevad kolme aasta kiireimas tempos

USA rämpsvõlakirjade (junk bonds) jaoks oli selle aasta oktoober halvim kuu alates 2015. aastast. Kusjuures viimati toimus langus oktoobris 2008. aastal, kirjutab Bloomberg.

Tavapäraselt on oktoobris niinimetatud rämpsvõlakirjadel hästi läinud, aga sellel oktoobril langes kõrge tootlusega võlakirjade hind järsult. Peamiseks põhjuseks peetakse aktsiaturgude volatiilsust, tulemuste hooaega ning kaubandussõjaga seotud muresid.

Rämpsvõlakirjadeks nimetatakse võlakirju, mille risk on suur ja oodatav tootlus kõrge.

USA kõrge tootlusega võlakirjade indeks langes oktoobris 1,81 protsenti. Globaalne indeks kukkus 1,87 protsenti. Sellega on USA rämpsvõlakirjad võlakirjaindeksite seas languselt teisel kohal. Oktoober on olnud rämpsvõlakirjade jaoks igal aastal positiivne kuu juba alates 2008. aastast. Toona kukkus turg ühe kuuga lausa 16 protsenti.

Rämpsvõlakirjade risk on suurem ja sellel kuul on investorid riske pigem vältinud. Nafta hind on langenud, volatiilsusindeks tõusnud ning investorid muretsevad aina rohkem kaubandussõja ja globaalse majanduse pärast. Ka Brexit ja Itaalia probleemid on investorite riskijanu oktoobris piiranud.

USA rämpsvõlakirjade indeksi hinnamuutus kuude lõikes.  Foto: Bloomberg
Hetkel kuum