Mait Kraun • 1. november 2018 kell 20:00
New Yorgi börs.  Foto: EPA

Börs: novembrit alustati positiivselt

USA aktsiaturud alustasid novembrit positiivselt – S&P 500 indeks tõusis juba kolmandat päeva järjest, mis viimati juhtus kuus nädalat tagasi. Investorid ootavad ka Apple’i tulemusi, mis ilmuvad pärast börsipäeva lõppu.

Dow Jonesi indeks kallines 1,04 protsenti, 25 370 punktini. Standard & Poor’s 500 lisas 1 protsendi ning kauples vahetult enne kauplemispäeva lõppu 2739 punktil. Nasdaq Composite tõusis lausa 1,7 protsenti, 7430 punktini.

Aktsiaturud tõusid ka eile tublisti, aga oktoobri lõikes kukkusid turud mitme aasta kiireimas tempos. Näiteks S&P 500 indeks odavnes oktoobris kokku 6,9 protsenti, mis on suurim kuine langus alates 2011. aasta septembrist.

USA president Donald Trump teatas täna, et kõnelused Hiina presidendi Xi Jinpingiga lähevad hästi. See sütitas investorites lootust, et kaubanduspinged leevenevad.

Fookuses Apple'i tulemused

Täna ilmuvad ka Apple’i tulemused, mis saavad olema tehnoloogiasektori jaoks võtmetähtsusega. Sektor on viimase kuu jooksul kõvasti langenud ning selle keskmes on just suured tehnoloogifirmad nagu Facebook, Apple, Amazon, Netflix ja Alphabet.

Kolmapäeval teatas kvartalitulemused Facebook, mis andis turgude tõusule veidi hoogu juurde. Loodetakse, et Apple suudab ületada analüütikute ootusi.

Teistest ettevõtetest teatas täna kvartalitulemused ka DowDuPont, mille järel tõusis börsifirma aktsia üle 8 protsendi. Ilmusid ka andmed USA majanduse tootlikkuse kohta, mis olid positiivsed.

WTI toornafta odavnes täna 2,7 protsenti ja Brent kukkus 3,1 protsenti. Kummagi barrel maksis päeva lõpuks vastavalt 63,52 ja 72,74 dollarit. Odavnemise põhjuseks peetakse tootmise kasvu ning võimalikku nõudluse kasvu aeglustumist.

Kulla hind tõusis täna 1,7 protsenti ja unts maksab 1235 dollarit.

Hetkel kuum