Mait Kraun • 1. november 2018 kell 17:01
Tuletõrjuja USAs Yellowstone'i rahvuspargis.  Foto: EPA

USA majanduse tootlikkus kasvas võimsalt

USA majanduse tootlikkus kasvas kolmandas kvartalis 2,2 protsenti (aastases võrdluses). Kahe kvartaliga on tootlikkus kasvanud viimase nelja aasta kiireimas tempos, vahendab MarketWatch.

Ühendriikide ettevõtted suurendasid kolmandas kvartalis toodete ja teenuste tootmist 4,1 protsendi võrra. Töötajate töötundide arv suurenes aastaga 1,8 protsenti, teatas valitsus neljapäeval.

Teises kvartalis kasvas USA tootlikkus 3 protsenti (aastases võrdluses). Tootlikkuse kasv on kõrgema elustandardi saavutamisel võtmetähtsusega.

Tõsi, 12 kuu lõikes suurenes tootlikkus vaid 1,2 protsenti. See on võrdne 2007-2017 aastatel saavutatud keskmisega. Alates teisest maailmasõjast on keskmine kasv olnud 2,1 protsenti aastas.

Viimastes kvartalites toimunud produktiivsuse kasv on üldiselt aga hea uudis, mis peegeldab majanduskasvu tugevust ning investeeringute ja efektiivsuse paranemist. Kui töötajad toodavad sama ajaga rohkem kaupu ja teenuseid, siis on ettevõtetel võimalik palku tõsta ja samal ajal ka head kasumit teenida.

Hetkel kuum