Rait Kondor • 6. november 2018 kell 21:13

Börs: investorid valimistulemuste ootuses, turgudel tõus

Kauplejad New Yorgi börsil.  Foto: Scanpix/REUTERS/Brendan McDermid

USA aktsiaturg teisipäeval tõusis, kui USA parlamendivalimistelt oodatakse demokraatide võitu esindajatekojas. Samas on mitme analüütiku sõnul suur tõenäosus senise vabariiklaste ainuvõimu jätkumises.

USA aktsiaturu peamine indeks, S&P 500 tõusis täna 0,63%, kui investorid ootavad parlamendivalimiste tulemusi, kus valitakse täielikult ümber USA parlamendi alamkoda ehk esindajatekoda ning ülemkojas ehk senatis valitakse uuesti 35 liiget 100 senatiliikmest.

Enimkaubeldud aktsiatest tõusid enam Symantec, Mylan ja Canopy Growth, vastavalt 12%, 16% ja 6%.

Arvutitele Nortoni viirusetõrjeprogrammi tootva Symanteciga käivad Reutersi allikate sõnul läbirääkimised Thoma Bravo erakapitalifirmaga. Viimane võib olla huvitatud Symanteci ostmisest. Kas läbirääkimistega jõutakse tehinguni pole veel selge, kuid tehingu korral oleks see suurim võimendusega väljaost käesoleval aastal, arvestades Symanteci 15 miljardi dollarist turuväärtust ning 5 miljardi dollari suurust võlakoormust.

Ravimifirmalt Mylan tuli ootusi ületanud kolmanda kvartali tulemus, mis viis aktsia 16%-lisele tõusule. Sellise tõusu põhjuseks oli asjaolu, et Mylani puhul nägid mitmed analüütikud probleemide kuhjumist ning üldiselt arvati, et ettevõtte tulemused lähevad nõrgemaks. Nüüd tõestas ettevõte vastupidist ning eriti meeldis investoritele see, et firma säilitas käesoleva aasta käibe- ja kasumiprognoosi. Enne tulemuste teatavakstegemist kartsid analüütikud ja investorid, et firma peab käesoleva aasta prognoosi kärpima hakkama. Kolmanda kvartali kohandatud aktsiapõhine kasum tuli 1,25 dollarit, mis ületas veidi 1,19-dollarilist prognoosi ning käive tuli FactSeti poolt kogutud ootustest isegi veidi madalam – 2,86 miljardit dollarit, võrreldes 2,9-miljardilise ootusega.

Canopy Growth’i aktsia kerkis seetõttu, et USA valimistel selgub muuhulgas, kas veel kaks osariiki – Michigan ja Põhja-Dakota, hääletavad vabaaja kanepi seadustamise kasuks.

Hetkel kuum